Acme latest ad for Pleasant Valley location

Produce

Idaho Potatoes $2.99
Grapes $1.79
Apples 3lb bag $1.99
Whole White Mushrooms $2.19
Acorn, Butternut or Spaghetti Squash $.79

Dairy

Grands Biscuits $1, Use $.30/2 from 10/2/11 GM for Grands
*Final Cost $.85 each when you buy 2 with 1 q

Frigo Cheese Head String Cheese $3.59, Use $.50 from 10/2/11 SS or 8/21/11 SS
*Final Cost $3.09 each

Int’l Delight Creamer
$1.79, Use $.50 SS printable
*Final Cost $1.09 each

Almond Breeze $2.50 Use .55 q from 8/7/11 SS
Final Cost $1.95 each

Grocery

Hillshire packaged lunch meat $3.49, Use $1/2 from 9/18/11 RP
*Final Cost $3 each when you buy 2 with 1 q

Spaghetti O’s $.77 (w/meat $1), Use $.40/2 or $.40/3 from 9/11/11 SS, or $1/5 from 9/11/11 SS
*Final Cost $.57 each on 2 with $.40/2 q or $.54 each on 5 with $1/5 q

Progresso Soup $1.40, Use $1/4 from 10/2/11 GM
*Final Cost $1.15 each when you buy 4 with 1 q

Swiss Miss Cocoa $1, Use $1/3 from 10/2/11 SS
*Final Cost $.67 each when you buy 3 with 1 q

Dole 4pk Fruit Cups $2, Use $.50 for Parfaits from 8/28/11 SS
*Final Cost $1.50 each

Campbell’s Tomato or Chicken Noodle $.50
Betty Crocker Cake Mix $.77
Betty Crocker Frosting $1.66
Starkist Chunk Light Tuna pouch (2.6 or 3 oz) $1
College Inn Broth $.50
Classico Pasta Sauce $2
Powerade $.59
Sugardale Hot Dogs $1.29
Foster Farms Corn Dogs $3
Frito Lay Chips or Tostitos Dip $3
Pop Tarts $2.50
CoCo Wheats $2.99
Teddy Grahams $2.50
Saltine Crackers $2
Keebler Treats $2.50
Tyson Soft Flour Tortillas $1.50
Blue Diamond Almonds $2.50
Heinz Ketchup $1.8
Bertolli Olive Oil BOGO
Taco Bell Seasoning $.50
Maxwell House Original Roast (23oz) $5.99

Frozen

Green Giant Valley Fresh Steamers $1.66, use $1/3 from 10/2/11 GM
or $.50/2 from 10/2/11 GM or 9/11/11 GM
*Final Cost $1.33 each when you buy 3 with 1 $1/3 q

HungryMan Dinners $2.50,Use $1/2 SS printable
*Final Cost $2 each when you buy 2 with 1 coupon

DiGiorno or California Kitchen Pizza $4.88, Use $1 from 9/11/11 RP
for DiGiorno or $1 from 9/25/11 RP for California Kitchen
*Final Cost $3.88 each

Smart Ones $2.50, Use $1/5 printable
*Final Cost $2.30 each when you buy 5 with 1 q

Super Pretzel $2, Use $.50 from 9/25/11 RP
*Final Cost $1.50 each

Lean Cuisine Market Creations $2.50, Use $.75/2 from 9/18/11 SS
*Final Cost $2.12 each when you buy 2 with 1 q

On Cor Entrees $2.19
Pillsbury Pancakes $1.88
Ruggles $3

Advertisements